Hviezdny taxík

Hviezdny taxík
réžia: Juraj Krumpolec, 2015, 14 min.

Stratení vo vesmíre? Volajte Hviezdny taxík.
Domov zo školy cez Mliečnu dráhu.

Dobrodružstvo malého Huga a roztržitého taxikára Peppina na ceste nebezpečným vesmírom. Rýchlosťou svetla plus jeden meter utekajú pred divokými príšerami Aldebaranu. Krátky animovaný film pre deti na motívy rozprávky svetoznámeho spisovateľa Gianniho Rodariho.

Viete koľko trvá cesta z Alfa Centauri na Aldebaran? Chcete vedieť ako sa dá dosiahnuť o meter vyššia rýchlosť ako je rýchlosť svetla? A čo má s tým spoločné čokoláda? Pozrite si dobrodružstvo zvedavého Huga a roztržitého taxikára Peppina na ceste nebezpečným vesmírom.

web: www.hviezdnytaxik.sk
fb: www.facebook.com/hviezdnytaxik

Gianni Rodari bol taliansky novinár a spisovateľ literatúry pre deti a mládež. Po svete sa preslávil ako autor moderných rozprávok. V roku 1970 sa stal laureátom Ceny Hansa Christiana An-dersena, najväčšieho medzinárodného ocenenia na poli detskej literatúry.

Juraj Krumpolec je slovenský architekt a urbanista. Od roku 1997 sa profesionálne venuje animácii a réžii animovaných videoklipov ako Vetroň (Hex, 1997), Muž tvojich snov (Hex, 1999) a Železný muž (Malevil, 2000). Hviezdny taxík je jeho prvý animovaný film pre deti.

Igor Derevenec je slovenský výtvarník, ilustrátor a grafik. Je známy svojimi ilustráciami kníh pre deti od Branislava Jobusa. Od roku 1997 sa profesionálne venuje animácii a réžii animovaných videoklipov ako Vetroň (Hex, 1997), Muž tvojich snov (Hex, 1999) a Železný muž (Malevil, 2000).