39 týždňov, 6 dní

39 týždňov, 6 dní
réžia: Joanna Kozuch, Boris Šima, 2017, 8 min.

39 týždňov, 6 dní je výtvarným experimentom, animovaným denníkom, dokumentom. Prináša animovaný obraz vnútorného stavu ženy i muža, manželov a spoluautorov z obdobia štyridsiatich týždňov tehotenstva, ktoré každý z nich vnímal rozdielne a jedinečne.

Film mal svetovú premiéru na áčkovom Medzinárodnom filmovom festivale vo Varšave.

Joanna Kozuch je režisérka, výtvarníčka a animátorka. Joanna študovala na Akadémii umení v Poznani (PL) a na Sliezkej Univerzite v Katowiciach (PL). Neskôr absolvovala doktorandské štúdium na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, kde pôsobí ako pedagóg. Jej filmografia zahŕňa filmy ako Hra (2004), Fongopolis (2014) a 39 týždňov, 6 dní (2017). V súčasnosti pracuje na novom krátkom animovanom dokumente Bolo raz more…

Boris Šima
ukončil štúdium animovaného filmu na Vyššej odbornej škole filmovej v Zlíne, Českej republike. V roku 2003 absolvoval štúdium na katedre animovaného filmu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Jeho filmografia zahrňa filmy ako Dnes mám prvé randevú! (2002), Chyťte ho! (2008), Hurá na hrad! (2011) a 39 týždňov, 6 dní (2017). Ako výtvarník a realizátor participoval na seriáli Mimi a Líza. V súčasnosti pracuje na animovanom seriáli Websterovci.