Slávnosť krátkeho filmu v Kine Lumière


December patrí oslavám krátkeho filmu a oslavovať sa predsa musí aj v roku 2020! Preto sme pre vás už po piatykrát pripravili výber najlepšej krátkometrážnej tvorby.
 

Slávnosť krátkeho filmu nadväzuje na podujatie, ktoré vzniklo vďaka medzinárodnej iniciatíve Deň krátkeho filmu. Tá prináša do rôznych kútov sveta krátke filmy v rozličných podobách a formách. Prečo sa toto podujatie koná práve v decembri?  21. december je totiž najkratším dňom v roku a je symbolicky vyhlásený za svetový deň krátkeho filmu.

Pozývame vás preto 18. a 19. decembra do kina Lumière!

(poznámka: z dôvodu zmeny vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR sa Slávnosť krátkeho filmu konala v Kine Lumière len 18. decembra)

Za spoluprácu a podporu pri realizácii podujatia Slávnosť krátkeho filmu srdečne ďakujeme Slovenskému filmovému ústavu, Filmovej a televíznej fakulte VŠMU, Kinu Lumière a časopisu Film.sk. Veľká vďaka patrí tiež kurátorskému tímu Girls in Film Prague a producentskej spoločnosti PubRes.

Slávnosť krátkeho filmu organizuje a kurátorsky zastrešuje občianske združenie Disco sailing.


PIATOK, 18. decembra 2020, K2

15:30
MEGA OBRÁZKY DOSPIEVANIA, BORDELU A NUDY

Sny narážajú na realitu a pocit nudy sa dá miestami krájať. Toto je ten skvelý život? Pre toto mám žiť tu a teraz?

Program krátkych filmov pre tínedžerov vám prinášame v spolupráci s workshopom Lektvar, počas ktorého boli vytvorené dva filmy z tohto pásma.

20:00
GIRLS IN FILM

V spolupráci s platformou Girls in Film Prague vám opäť predstavíme nastupujúcu generáciu odvážnych filmáriek z celého sveta.

Za podporu a spoluprácu srdečne ďakujeme Girls in Film Prague a iShorts.

Filmy sa premietajú v originálnych verziách s českými titulkami.

SOBOTA, 19. decembra 2020, K2 – ZRUŠENÉ

15:30
PROJEKT: VÝLET

Veríme, že vám chýba cestovanie. Nám takisto. Vydajme sa spolu na virtuálne výletné chodníčky a využime všetky dostupné alternatívy. Projekt: výlet je predplatený balík cestovateľských zážitkov všetkého druhu za diskontnú cenu.

 Spôsob č. 1. vymodelujem si realitu v 3D softvéri a vrátim sa do fragmentu jasnej spomienky. 2. Sadnem si na autobusovú zastávku a počkám na autobus, do ktorého nenastúpim. 3. Nasadím si virtuálnu realitu a vymením tú svoju (pozor, návykové). 4. Idem sa radšej ponárať do iných. 5. Pozriem si instastories. 6. Alebo budem sedieť doma a čakať na návštevu, o ktorej si nikto nemyslí, že by mohla prísť? Ale povedzme, že je zrovna 12.08 zimného času, streda, vonku začalo obdobie prvých prízemných mrazov a ona predsa len zaklope na dvere.

18:30
MINÚTU DENNE

Čas plynie a telo sa snaží vymedziť. Aby splynulo: v tanec. Ako nádych a výdych vytvárajúci hudbu. Rytmus. Takto vyzerá revolta. Robte čokoľvek minútu denne, možno zmeníte svet.