Slávnosť krátkeho filmu v Kine Doma


December patrí oslavám krátkeho filmu a oslavovať sa predsa musí aj v roku 2021! Preto sme pre vás už po šiesty raz pripravili výber najlepšej krátkometrážnej tvorby.
 

Pozývame vás preto 17. a 18. decembra do virtuálnej sály kina Lumière!

Podujatie finančne podporili Nadácia mesta Bratislavy a Fond Lita. Za spoluprácu a podporu pri realizácii srdečne ďakujeme dlhoročným partnerom Slovenskému filmovému ústavu, Filmovej a televíznej fakulte VŠMU a Kinu Lumière.

Slávnosť krátkeho filmu nadväzuje na podujatie, ktoré vzniklo vďaka medzinárodnej iniciatíve Deň krátkeho filmu. Tá prináša do rôznych kútov sveta krátke filmy v rozličných podobách a formách. Prečo sa toto podujatie koná v decembri? 21. december je totiž najkratším dňom v roku a je symbolicky vyhlásený za svetový deň krátkeho filmu.

Slávnosť krátkeho filmu organizuje a kurátorsky zastrešuje občianske združenie Disco sailing.


PIATOK, 17. decembra 2021


PROGRAM UŽ ČOSKORO

SOBOTA, 18. decembra 2021

18:00
MINÚTU DENNE

Čas plynie a telo sa snaží vymedziť. Aby splynulo: v tanec. Ako nádych a výdych vytvárajúci hudbu. Rytmus. Takto vyzerá revolta. Robte čokoľvek minútu denne, možno zmeníte svet.

20:20
GIRLS IN FILM

V spolupráci s platformou Girls in Film Prague vám opäť predstavíme nastupujúcu generáciu odvážnych českých a slovenských filmáriek.

Za podporu a spoluprácu srdečne ďakujeme Girls in Film Prague.